روز یکشنبه 20 بهمن 1398 چهارصد و نود و نهمین جلسه شورای علمی فرهنگستان علوم به ریاست آقای دکتر رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان و با حضور آقایان دکتر حسین نمازی دبیر فرهنگستان و رئیس گروه علوم انسانی، دکتر سید مصطفی محقق داماد رئیس گروه مطالعات اسلامی، دکتر فرید مر رئیس گروه علوم پایه، دکتر محمدرضا اسلامی رئیس گروه علوم مهندسی، دکتر عباس شریفی تهرانی رئیس گروه علوم کشاورزی، دکتر محمدقلی نادعلیان رئیس گروه علوم دامپزشکی و دکتر محمد شاهدی تشکیل شد.

در ابتدای جلسه آقای دکتر داوری اردکانی ضمن گرامیداشت دهه فجر، ضایعه درگذشت آقای دکتر احسان اشراقی عضو پیوسته فرهنگستان را تسلیت گفت و ضمن اشاره به سایقه 50 ساله همکاری با مرحوم دکتر اشراقی اظهار داشت: استاد گرانمایه و بزرگوار دکتر اشراقی مرد علم و اخلاق بود و فقدان ایشان ضایعه ای بزرگ برای فرهنگستان و دانشگاه است. 

رئیس فرهنگستان در ادامه ضمن خوشامدگویی به آقای دکتر فرید مر رئیس جدید گروه علوم پایه فرهنگستان و آرزوی توفیق برای ایشان در مسئولیتی که به عهده گرفته اند، از خدمات شایسته و تلاش های صمیمانه آقای دکتر یوسف ثبوتی در دوران ریاست گروه علوم پایه فرهنگستان تشکر و قدردانی کرد.

در ادامه و پس از تصویب صورت جلسه چهارصد و نود و هشتم شورای علمی، نامه پذیرش چاپ مقاله حاصل از طرح پژوهشی «بررسی وضعیت علوم مهندسی در کشور برای جهت گیری آینده» مطرح شد و مقرر گردید ضمن پرداخت قسط آخر طرح مزبور با مجری طرح تسویه حساب شود. پس از آن پیشنهاد عضویت پیوسته یکی از استادان از سوی گروه مطالعات اسلامی مطرح شد و پس از تبادل نظر به تأیید رسید و برای تصویب در دستور کار مجمع عمومی قرار گرفت. در ادامه پیشنهاد برگزاری ششمین دوره مراسم گرامیداشت روز جهانی آینده مطرح شد که ضمن موافقت اصولی با آن، مقرر گردید با عنایت به فشرده بودن برنامه های فرهنگستان در اسفندماه، تاریخ و ریز برنامه پیشنهادی برای ریاست فرهنگستان ارسال شود تا درخصوص آن تصمیم گیری شود. در بخش پایانی جلسه شورای علمی چهارصد و نود و نهم، درخصوص برخی امور اجرایی مربوط به برنامه های فرهنگستان در اسفندماه بخصوص گرامیداشت روز مهندسی و روز کشاورزی تصمیماتی اتخاذ شد.

 

 

روابط عمومی فرهنگستان علوم

 

 

 

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگوی ایبنا با دکتر غلامرضا اعوانی
فلسفه در غرب زنده است
IMAGE گفتگو با دکتر حسن تاج بخش
کتابخانه شکوفه‌زار دانشمندان است
IMAGE گفتگوی انجمن اندیشه و قلم با دکتر رسول جعفریان
مدافع اصل علم هستم
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمدرضا اسلامی
دولت از افراد دارای نبوغ حمایت کند
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمد شاهدی
در عمل به علم ضعیف هستیم
IMAGE گفتگوی روزنامه ایران با آیت الله دکتر محقق داماد
در میان مردم باشیم و حرفشان را بشنویم

جدید ترین تصاویر

01
گرامیداشت روز کشاورزی
دکتر امیرحسین امیری
03