با حضور رییس فرهنگستان علوم؛

مهندسان برجسته کشور تقدیر شدند

فرهنگستان علوم

 

مراسم بزرگداشت روز مهندس و تجلیل از استادان، مهندسان و پژوهشگران جوان برجسته مهندسی منتخب فرهنگستان علوم با حضور دکتر رضا داوری اردکانی، رییس فرهنگستان علوم برگزار شد. 

به گزارش ایسنا، سعید سهراب‌پور، رئیس گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم روز شنبه، 5 اسفند ماه جاری در چهاردهمین دوره تجلیل از مهندسان برجسته منتخب این فرهنگستان که در تالار الغدیر این فرهنگستان برگزار شد، با بیان اینکه تاکنون 40 مهندس برجسته، 16 استاد مهندسی و 29 پژوهشگر جوان منتخب این فرهنگستان بوده‌اند، از تشکیل اتاق فکر مهندسان برجسته در این فرهنگستان خبر داد و افزود: این افراد در زمان انتخاب اساتید مدعو در اولویت خواهند بود.

سعید سهراب‌پور همچنین از اهدای یک جلد شاهنامه طهماسبی به مهندسان برجسته از سوی وزارت علوم خبر داد و توضیح داد: این شاهنامه که در زمان شاه طهماسب و به دست خطاطان ایرانی نوشته شده است، بیشتر از آن که ارزش مادی داشته باشد، دارای ارزش معنوی است.

جعفر توفیقی، رئیس کارگروه انتخاب برگزیدگان مهندسی فرهنگستان علوم نیز در این مراسم، ضمن معرفی برگزیدگان، این افراد را شخصیت‌های برجسته علمی، پژوهشی و فنی و دارای سوابق پربار آموزشی و پژوهشی توصیف کرد و گفت: در انتخاب این افراد ضوابط دقیقی لحاظ شده است.

توفیقی برخی محورهای مورد تأکید آیین‌نامه انتخاب مهندسین برجسته را شهرت علمی، شهرت اخلاقی و کوشا بودن این افراد در تربیت فرهیختگان و دانشجویان عنوان کرد و افزود: در این آیین‌نامه همچنین به جامعیت علمی، مسؤولیت‌پذیری، وقت‌شناسی، احترام به همکاران، اخلاق حرفه‌ای، کیفیت و نوآوری در تدریس، انتقال مفاهیم نو در کلاس درس و مشارکت مؤثر اساتید در برقراری ارتباط بین رشته تخصصی‌شان با جامعه و صنعت توجه شده است.

وی ادامه داد: این در حالی است که به ویژگی‌های پژوهشی این افراد، خدمات علمی، آثار برجسته پژوهشی اعم از مقاله، کتاب، گزارش علمی و نیز مورد استناد قرار گرفتن این آثار در سطح ملی و بین‌المللی توجه ویژه‌ای شده است.

رئیس کارگروه انتخاب برگزیدگان مهندسی فرهنگستان علوم با بیان اینکه نقش این افراد در توسعه علمی کشور، تأسیس دانشگاه، تأسیس دانشکده و رشته‌ها و برنامه‌های درسی مختلف در برگزیده شدن آن‌ها ازسوی فرهنگستان علوم تأثیر داشته است، بار دیگر بر جامعیت علمی آن‌ها تأکید کرد و گفت: تلاش شده تا افراد برگزیده از شخصیت‌های برجسته و مورد اعتنای جامعه علمی کشور انتخاب شوند.

در این مراسم از دکتر "مهرداد شکریه" استاد برجسته در مهندسی مکانیک، دکتر "سید محمدتقی فاطمی قمی" استاد برجسته در مهندسی صنایع و دکتر "معصومه نصیری کناری" استاد برجسته در مهندسی برق و کامپیوتر بعنوان سه استاد برجسته مهندسی کشور تجلیل شد.

همچنین از مهندس "عبدالوهاب ادب آوازه" مهندس برجسته در مهندسی مواد و  معدن،  دکتر "محمدرضا پاکروان"مهندس برجسته در مهندسی برق و کامپیوتر و دکتر "محمدرضا ظهیر امامی" مهندس برجسته در مهندسی مکانیک بعنوان سه مهندس برجسته کشور تقدیر به عمل آمد.

6 پژوهشگر جوان برجسته مهندسی کشور، منتخب فرهنگستان علوم در سال ۹۶ که از آن‌ها نیز تجلیل به عمل آمد عبارتند از دکتر "حمید احمدی" پژوهشگر جوان برجسته در مهندسی عمران، دکتر "مجید پور انوری" پژوهشگر جوان برجسته در مهندسی مواد و معدن، دکتر "محمدصالح تواضعی" پژوهشگر جوان برجسته در مهندسی برق و کامپیوتر)، دکتر "مهدی سلامی کلجاهی" پژوهشگر جوان برجسته در مهندسی شیمی، دکتر عطاءالله طالعی‌زاده پژوهشگر جوان برجسته در مهندسی صنایع و دکتر یاسر کیانی پژوهشگر جوان برجسته در مهندسی مکانیک.

شنبه 5 اسفند 1396، ساعت 15:25

Air Max

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگو با دکتر حسن تاج بخش
کتابخانه شکوفه‌زار دانشمندان است
IMAGE گفتگوی انجمن اندیشه و قلم با دکتر رسول جعفریان
مدافع اصل علم هستم
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمدرضا اسلامی
دولت از افراد دارای نبوغ حمایت کند
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمد شاهدی
در عمل به علم ضعیف هستیم
IMAGE گفتگوی روزنامه ایران با آیت الله دکتر محقق داماد
در میان مردم باشیم و حرفشان را بشنویم
IMAGE گفتگوی ایران با دکتر داوری اردکانی؛
باید به سخن مردم گوش دهیم

جدید ترین تصاویر

آقای دکتر وحید تقی خانی
06
06
08