به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، عباس شریفی تهرانی روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از مهندسان برجسته کشاورزی و منابع طبیعی افزود: داشتن منابع طبیعی و محیط زیست سالم برای جوامع انسانی ضروری است. 
وی، امنیت غذایی را از موضوعات بسیار مهمی عنوان کرد که امروز سرلوحه فعالیت های جوامع مختلف قرار گرفته است.
شریفی تهرانی با اشاره به اینکه، تولید بیشتر محصولات کشاورزی از نظر کمی و کیفی بسیار حایز اهمیت است، گفت:با بالا رفتن جمعیت نیازها بیشتر شده ضمن اینکه لازم است محصولات با کیفیت و عاری از هر گونه آلودگی شیمیایی و غیر شیمیایی به دست مصرف کننده برسد. 
رییس گروه علوم کشاورزی فرهنگستان علوم باتاکید براینکه، داشتن امنیت غذایی برای ایجاد آرامش سیاسی و اجتماعی جامعه بسیار ضروری است، گفت:از این رو حفاظت از منابع طبیعی از اولویت ویژه ای برخوردار است. 
وی با بیان اینکه، خسارت بر منابع طبیعی و محیط زیست در بیشتر موارد سریع ظاهر نمی شود گفت: این زمانی بروز می کند که درمان آن بسیار مشکل است و البته اثرات آنرا با خشک شدن دریاحه ها و بروز ریزگردها مشاهده می شود که بر کشاورزی نیز اثرگذار هستند. 
وی افرود: هر چند در برخی موارد کشاورزی نیز بر منابع طبیعی و محیط زیست خسارت وارد کرده اما باید بگوییم که منابع طبیعی سالم بدون فرسایش خاک و آلودگی آب لازم است در غیر اینصورت کشاورزی پایدار همراه با خودکفایی نسبی میسر نمی شود. 
وی گفت: برای داشتن تولیدات کشاورزی سالم و حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست، نیازمند فعالیت افرادی هستیم که علم را به عمل تبدیل کنند چون می توانند در حفظ منابع طبیعی و توسعه کشاورزی اثرگذار باشند از این رو فرهنگستان علوم از این افراد تجلیل می کند. 
شریفی تهرانی با تاکید بر حفظ آمادگی لازم برای تحول در کشاورزی گفت:در این راستا آموزش باید متحول شود به نحوی که هم بروز باشد و هم نیاز جامعه را تامین کند بنابراین لازم است در این راستا برنامه داشته باشیم. 
وی درادامه با بیان اینکه، امروزه با مسایلی همچون تغییر اقلیم، کم آبی و خشکسالی روبرو هستیم که با این وجود آماده کردن زمینه برای کشاورزی پایدار دشوار است، افزود: بنابر این باید پژوهش ها در راستا کاهش اثرات این عوامل صورت گیرد زیرا کشاورزی علم کاربری است و پژوهش نیز باید در این راستا باشد. 
شریفی تهرانی به آئین تجلیل از مهندسان برجسته کشاورزی و منابع طبیعی کشور اشاره کرد و گفت: از میان ٣٠ مهندس معرفی شده بعد از داوری ٦ نفر به عنوان مهندسان برجسته این بخش انتخاب و معرفی شدند. 
رییس گروه علوم کشاورزی فرهنگستان علوم خاطرنشان کرد: این چهارمین دوره تجلیل است و در سه دوره قبل ١٣ مهندس برتر معرفی شدند.

Lebron James Shoes

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگوی ایبنا با دکتر غلامرضا اعوانی
فلسفه در غرب زنده است
IMAGE گفتگو با دکتر حسن تاج بخش
کتابخانه شکوفه‌زار دانشمندان است
IMAGE گفتگوی انجمن اندیشه و قلم با دکتر رسول جعفریان
مدافع اصل علم هستم
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمدرضا اسلامی
دولت از افراد دارای نبوغ حمایت کند
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمد شاهدی
در عمل به علم ضعیف هستیم
IMAGE گفتگوی روزنامه ایران با آیت الله دکتر محقق داماد
در میان مردم باشیم و حرفشان را بشنویم

جدید ترین تصاویر

03
03
98-2-26
05