تاريخ خبر: دوشنبه 21 آبان 1397- 4 ربیع الاول 1440ـ 12 نوامبر 2018ـ شماره 27144

 

دکتر ظريف :بايد از ديپلماسي علمي در حوزه سياست خارجي بهره ببريم
 
 

وزير امور خارجه با بيان اينکه مي‌توان با بهره‌گيري از ديپلماسي علمي در حوزه سياست خارجي، اقدام به همکاري مشترک و اعتمادسازي کرد، گفت: ديپلماسي علمي فراتر از فعاليت در حوزه انتزاعي است.

به گزارش فرهنگستان علوم ،در ابتداي ديدار دكتر رضا داوري اردكاني رياست فرهنگستان علوم با دکتر ظريف ضمن خيرمقدم و تشكر از وزير امور خارجه، توضيحاتي درخصوص فرهنگستان و فعاليت‌هاي علمي آن ارائه كرد و در ادامه دكتر ظريف وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران ضمن ابراز خوشوقتي از حضور در جمع دانشمندان كشور، سخنان مبسوطي با موضوع «ديپلماسي علمي براي آينده» ايراد كرد.

دکتر ظريف گفت : ديپلماسي علمي فراتر از فعاليت در حوزه انتزاعي است و براي مثال مي توان در مباحث مختلف مرتبط با حوزه هاي علمي مانند آلودگي محيط زيست از جمله در خليج فارس، ايمني نيروگاه هاي هسته اي و نيز ساير مسائل مرتبط، با بهره گيري از ديپلماسي علمي در حوزه سياست خارجي، اقدام به همکاري مشترک و اعتمادسازي کرد.

ظريف همچنين در بخشي از سخنراني خود با اشاره به برخورداري ايران از مباني غني معنايي و ظرفيت هاي بالاي علمي، فرهنگي و ادبي، خاطرنشان کرد: اين ظرفيت ها مي تواند منبع قدرت کشور در ارتباطات با ساير کشورها و ملت ها باشد و از طريق اين تعاملات، بويژه مي توان از قدرت معنايي ادبيات غني ايران به بهترين وجه بهره ببريم.

پس از سخنان دكتر ظريف، تعدادي از اعضاي فرهنگستان نظرها و پرسش‌هايي مطرح كردند كه وزير امور خارجه به پرسش‌ها پاسخ داد. در پايان اين نشست «نشان فرهنگستان علوم جمهوري اسلامي ايران» از سوي دكتر داوري اردكاني رئيس فرهنگستان به دكتر محمد جواد ظريف وزير امور خارجه اعطاء شد.

1000 کاراکتر باقی مانده


جدید ترین تصاویر

گرامیداشت روز جهانی آینده
02
گرامیداشت روز کشاورزی
98-2-26