فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران با صدور پیامی رحلت آیت الله حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو افتخاری فرهنگستان علوم را تسلیت گفت. متن پیام فرهنگستان علوم بدین شرح است:

«انا لله و انا الیه راجعون؛ ضایعه رحلت آیت­ الله جناب آقای هاشمی رفسنجانی چندان بزرگ بود که پس از چند دقیقه، ساعت­ ها خبر اول رسانه­ ها در سراسر روی زمین شد و طبیعی بود که چنین شود. زیرا ایشان نه فقط یک مرد بزرگ سیاسی بلکه جامع صفاتی بود که به ندرت در یک شخص جمع می ­شود. علم و تواضع، جهاد و مجاهدت، اخلاق و مودت، خردمندی و تدبیر و درایت، صبر در بلایا و طوفان­ های سیاسی همه در وجود ایشان جمع شده بود. اگر زندگی و زنده بودن ممکن است پوشش حقارت­ ها و بزرگی­ ها باشد، مرگ، بزرگی­ های بزرگان را آشکار و آشکارتر می­ سازد. هاشمی رفسنجانی مجاهدی شجاع و سیاستمداری دانا و خردمند بود که فردا او را بهتر خواهند شناخت.

فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران این مصیبت و ضایعه را به رهبری معظم انقلاب و به ملت بزرگ ایران و به دوستداران ایشان در سراسر جهان و به اعضای خاندان ارجمند هاشمی رفسنجانی تسلیت عرض می­ کند. این فرهنگستان علاوه بر احترامی که برای شخصیت سیاسی، دینی و اخلاقی این فقید گرانمایه قائل است، عضو افتخاری بزرگ خود را از دست داده است و قدر پشتیبانی­ های ایشان را در کار تأسیس و قوام فرهنگستان­ های کشور می­ داند.

رحمت خدا بر او باد که خوب زیست و در مواجهه با سختی­ ها و بحران­ ها، صبر و متانت و خردمندی نشان داد و با عزت از این دنیا رفت. فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران».

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگو با دکتر سیدمصطفی محقق داماد
الهیات محیط زیست
IMAGE گفتگو با دکتر محمد شاهدی
اهمیت مصرف پروتئین
IMAGE گفتگو با دکتر سید محمد بلورچیان
معجزات سیلیکون در عصر جدید
IMAGE گفتگو با دکتر یوسف ثبوتی
به مردم اعتماد کردیم
IMAGE گفتگو با دکتر رضا داوری اردکانی
غربت فیلسوف بودن

جدید ترین تصاویر

یکصد و نوزدهمین جلسه مجمع عمومی (96/06/30)_6
سخنرانی گروه علوم دامپزشکی (96/06/19)_1
یکصد و نوزدهمین جلسه مجمع عمومی (96/06/30)_3
اولین جلسه شورای هماهنگی گروه علوم پایه در سال 96_4

پخش فیلم